Kirgizsko je štát v centrálnej Ázii. Má viac ako 7 mil. obyvateľov. Hlavným mestom je Byškek, v ktorom žije okolo 1,2 mil. ľudí. Jedná sa o hornatú krajinu, v ktorej 90 % územia leží v polohách s nadmorskou výškou väčšou ako 1 500 m. Hlavnými horstvami sú Ťanšan (Pik Pobeda, 7 439 m n.m.) a Pamir. Vysoko v horách sa nachádzajú významné zásoby rudy obsahujúcej zlato.
Analýza vykonaná v danej štúdii ukázala, že lanová dráha s rekuperáciou energie je výrazne energeticky efektívnejšia ako nákladné automobily. Lanové dráhy daného typu spotrebujú len 0,6 litra nafty na tonu prepravenej rudy, zatiaľ čo nákladné automobily spotrebujú
2 litre na tonu. To znamená, že lanové dráhy s rekuperáciou dokážu znížiť emisie CO2 o 66%. Okrem toho sa znižuje aj spotreba energie a emisie CO2 súvisiace s výstavbou a údržbou ciest.
Štúdia ďalej preukázala, že lanové dráhy s rekuperáciou energie predstavujú udržateľnú a energeticky efektívnu alternatívu pre prepravu zlatej rudy v Kirgizsku. Implementácia lanových dráh s rekuperáciou môže priniesť značné environmentálne benefity – znížiť spotrebu PHM, znížiť emisie CO2, a zlepšiť technické a ekonomické aspekty ťažby zlata. Majú potenciál stať sa strategicky dlhodobo preferovaným riešením pre bane vo vysokých nadmorských výškach v Kirgizsku.
Podstatnou informáciou je, že autori článku uvádzajú, že vybratý lanový systém s rekuperáciou energie vychádza z patentovaného vynálezu s názvom Rekuperačné lanové zariadenie s palivovými článkami, ktoré vzniklo na TUZVO (Katedre lesnej ťažby logistiky a meliorácií).